Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страница

Зима 2017/2018

ХОТЕЛ “ST. GEORGE PALACE” 4*

Банско

www.saintgeorgepalace.com

Тип на соба

Макс. број на лица

Ред. Легло

Доп. легло

15.12-21.12

22.12-28.12

19.01-17.02

29.12-01.01

06.03-09.04

02.01-18.01

Мин. 3 ноќевања

18.02-05.03

Студио

2

2

0

50 €

64 €

71,50 €

108 €

Едноспален апартман

2+2

2

1

64,50 €

77 €

86,50 €

134,50 €

Двоспален апартман

4+2

4

1

80,50 €

94,50 €

124,50 €

161 €

Троспален апартман

6+2

6

1

114 €

146 €

160 €

199 €

Откази без пенали

7

14

14

20

Пенали за касни откази или No Show

1 ноќ

50%

50%

100%

Беспалтни ноќевања (валидни за период на престој 15.12.-28.12.2017, 02.01. - 09.04.2018,) НЕ СЕ КОМБИНИРААТ СО ОСТАНАТИ ПОПУСТИ

Мапа:

Цените се дадени од ден само за ноќевање.
Цената вклучува ноќевање, користење базен, сауна, акузи, парна соба, фитнес центар, безжичен интернет, паркинг, превоз до првата станица на гондола лифтот и назад.

Попусти и доплати
- Деца до 3,99 год престојуваат бесплатно
- Доплата за појадок – возрасен 5 €, дете 4,99 – 11,99 3 €
- Доплата за полупансион - возрасен 13 €, дете 4,99 – 11,99 7 €
- Бебешко креветче е достапно на барање и според расположливост
- Доплата за туристичка такса 1 евро по лице на ден
- За уплатени 7-10 ноќевања следува едно бесплатно ноќевање
- За уплатени 11 или повеќе ноќевања следуваат 2 бесплатни ноќевања
- Бесплатно е последното ноќевање
- Доплата за туристичка такса – 1 € по лице од ден

Цените се валидни за ноќевање со појадок и полупансион, но не и за Гала вечерта на 24.12 и 25.12.
Новогодишна вечера (31.12) – ЗАДОЛЖИТЕЛНА - 85 € возрасни /45€ деца 4-11,99
Бадник – (24.12) – ЗАДОЛЖИТЕЛНА - 25 € возрасни /15 € деца  4-11.99
Божиќна вечера (25.12) - ЗАДОЛЖИТЕЛНА - 40 € возрасни /25 € деца  4-11.99
На 24.12, 25.12 и 31.12 нема услуга полупансион