Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страница

Лето 2017

Апартмани “Aqua Luxury Villas”

Неа Потидеа

1 кат
Капацитет:
4 соби (на 1 кат), максимум 15 лица
Оддалеченост од море/ плажа: 80 метри
Структура: трикреветни и четворокреветни
Опис:
Трикреветна: еден француски и еден еднинечен кревет, тоалет, комплетно опремена кујна, тераса
Четирикреветна: двоен кревет/ софа на пуштање во првата просторија, комплетно опремена кујна, тоалет, и спална соба со француски кревет, тераса
Забелешка: модерно опремени, големи тераси, паркинг, интернет, клима

Апартмани “Aqua Luxury Villas” – Неа Потидеа (вонсезонски цени)

Термин

Ноќевања

1/2

3. и 4. лице

28/05-04/06

7

5.890 (95)

2.170 (35)

04/06-11/06

7

7.130 (115)

2.170 (35)

11/06-18/06

7

8.370 (135)

2.170 (35)

18/06-25/06

7

9.610 (155)

2.170 (35)

25/06-02/07

7

10.850 (175)

2.170 (35)

Апартмани “Aqua Luxury Villas” – Неа Потидеа (сезонски цени)

Термин

Ноќевања

1/3

1/4

02/07-11/07

9

32.550 (525)

34.410 (555)

11/07-20/07

9

34.410 (555)

38.750 (625)

20/07-29/07

9

36.890 (595)

40.610 (655)

29/07-07/08

9

36.890 (595)

40.610 (655)

07/08-16/08

9

36.890 (595)

40.610 (655)

16/08-25/08

9

36.890 (595)

40.610 (655)

25/08-03/09

9

33.800 (545)

38.150 (615)

Апартмани “Aqua Luxury Villas” – Неа Потидеа (вонсезонски цени)

Термин

Ноќевања

1/2

3. и 4. лице

03/09-10/09

7

10.250 (165)

2.170 (35)

10/09-17/09

7

8.990 (145)

2.170 (35)

17/09-24/09

7

7.750 (125)

2.170 (35)

24/09-01/10

7

6.510 (105)

2.170 (35)

Напомени и услови:
• Цените во табелите се објавени во денари и во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари.
• За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
• Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања и автобуски превоз.За аранжман со сопствен превоз (кај вонсезонските цени) се одбива по 620мкд. (10 евра) од цената за првото и второто лице, третото или четвртото легло се наплаќаат во целост.
• Сезонските цени се изразени за наем на цело студио/апартман за  9 ноќевања
• Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
• Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
• Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
• Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман
• Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер,
• Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
o За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
o За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)
o Деца до 2 години бесплатно,без седиште
• Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути.Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.
• Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.
• За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
• Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
• Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, агенцијата ги објавува информациите според меѓусебно потпишаниот договор со истите.
• Агенцијата  не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
• Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
• Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата.