Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страница

ЛЕТО 2017

ASPIDA HOTEL

Пoлихроно

БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ НА 3-ТО И 4-ТО ЛИЦЕ ВО СТУДИО

“ASPIDA HOTEL” Се наоѓа на 80 метри од прекрасната  плажа во Пoлихроно. Сите студиа се  на ниско приземје.Располагаме со 5/3, студиа сите се во сопствен закуп и се опремени со: комплетно опремена кујна, тоалет, широки балкони, А/С - клима ТВ. (користењето на климата е вклучено во цената)

ASPIDA (Polihrono)
TV, AC, WIFI

По лице

МАЈ

 

Промо

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Пакет аранжман

Наем на студиа

Наем на студиа

Пакет аранжман

термин

20

27

03

10

17

24

01

08

15

22

29

05

12

19

26

02*

09*

16*

23*

ноќи

7*

7*

7*

7*

7*

7*

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

5

1/2 студио

49

59

105

125

135

145

289

309

329

339

339

339

329

309

259

120

99

75

45

1/3 студио

59

69

115

135

145

155

309

329

349

359

359

359

359

329

279

130

109

85

55

1/3 + 1

69

79

120

140

150

165

329

349

369

379

379

379

369

349

295

139

115

89

59

Мапа:

УСЛУГИ:
• Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио
• Цените без * се дадени за наем за студио за 7 ноќевања
• Во студијата e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети.Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
• Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
• при резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
• поради генерално чистење на студиата  после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време
• Промена на постелнината во собите се врши на 4-от ден од престојот,
• Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:
o Дете до 2 години ( без седиште ) – бесплатно
o За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €
o Сместување на 3-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО  – доплата за превоз 35 € 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
• Задолжително патничко и здравствено осигурување - инфо во агенцијата
• Климата е вклучена во цената
• За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10 € од лицата што плаќаат 100%
• За користење на две смени (7+7 ноќевања)одобруваме попоуст од 10% на втората смена
• Превоз : возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец) ; деца од 2-12 години 25 €(повратен билет) / 20 € (1 правец)
• Цените се изразени во € - евра , по курс 1 € = 62 мкд
За овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од“СКТМ“ и Т.А.“БАЛКАН ТУРИСТ“. ЛИЦЕНЦА – “А“ за вршење на туристичка дејност

Автобуски превоз според наведените термини во табелата

Поаѓање од

Час

Локација

Пефкохори

14:00

 

Куманово

04:30

Бензинска Макпетрол

Ханиоти

14:15

 

Скопје

05:15

Паркинг пред Х.“ВИП“

Полихроно

14:30

 

Велес

06:00

Бенз.Мак Оил

Калитеа

15:00

Кавадарци

06:30

Бул.кај Гранична Полиц.

Неготино

07:00

Бенз.Макпетрол

Удово

07:30

Бенз.Макпетрол

Граница

08:00