Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страница

8 Декември

Белград

Автобус / 1 ноќевање

08.12.2017
Од Кавадраци поаѓање за Белград во 00:30 мин. на 08.12.2017. Од Скопје поаѓање од пред хотел Вип во 02:00 часот. Патот води преку граничниот премин Табановце со попатни паузи одмори. Пристигнување во Белград во предпладневните часови, разгледување на градот со локален водич: плоштадите Теразије, Славија, храмот Свети Сава, булеварот на Револуцијата, тврдината Калемегдан каде ќе се посетат Римскиот бунар, Воениот музеј, Споменикот на победникот итн. Слободно време за индивидуални прошетки низ центарот на градот по улицата Кнез Михајлова и Калемегдан. Сместување во хотел. Слободно попладне или факултативно крстарење со брод по Дунав. Враќање во хотелот. Ноќевање.

09.12.2017
Појадок. После појадокот посета на трговскиот шопинг центар Ушче како и слободно време во центарот на Белград. Околу пладне поаѓање за Македонија и пристигнување во ноќните часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖАМОТ ПО ЛИЦЕ за во 1/2 соба:

75 €

Во цената се вклучени следните услуги:
- автобуски превоз на дадената релација
- сместување во хотел 3 * на база 1 НП
- разгледување на Белград со локален водич
- организација и водстство на аранжманот

Во цената не се вклучени следните услуги:
- здравствено патничко осигурување – 120 мкд
- крстарење по Сава и Дунав – 15 евра (пријавување во агенцијата при уплата на аранжманот) – ќе се реализира доколку има пријавено минимум 20 патници
- влезници за посетите во локалитетите и другите културни споменици.

За овај аранжман важат општитие услови за патување на СКТМ и на Т.А. Балкан Турист