Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страница

Лето 2017

Вила Сиртаки

Сивири

- 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.05.2017

Сивири е туристичко место кое се наоѓа во југозападниот дел на Касандра Полуостров во Халкидики, меѓу Kassandria и Fourka околу 82 км од аеродромот во Солун.
Тоа е добро позната по својата добро организирана плажа и по богатата флора. Сивири има се што еден посетител може да побара за да ужива во својот одмор од таверни и барови до пазар и летно кино. Главна атракција е амфитеатарот на Свири со врвна акустика кој е домаќин на познатиот Сивири летен фестивал И привлекува илјадници посетители.
Сивири располага со добро организирана плажа со фин песок која е совршен за сончање, а морето е плитко и е идеално за безбедно пливање. Во Сивири има многу таверни кои служат свежа риба, морски плодови и скара на жар меѓу другото. Постојат неколку мини маркети а од неодамна и Masoutis супермаркет.

VILA SIRTAKI се наоѓа во Сивири, на околу 200 метри од плажа, Вилата располага со 1/3 студиа кои се состојат од две оддделни соби (спална со два кревети и уште една просторија каде е кујната и има еден кревет ) бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Студијата се на прв спрат.

смена

Период

ноќевања

Студио 3 лица

1

20.05-27.05

7

49 Промо

2

27.05-03.06

7

79 Промо

3

03.06-10.06

7

119 Промо

4

10.06-17.06

7

199

5

17.06-24.06

7

229

6

24.06-01.07

7

249

7

01.07-08.07

7

269

8

08.07-15.07

7

309

9

15.07-22.07

7

339

10

22.07-29.07

7

349

11

29.07-05.08

7

349

12

05.08-12.08

7

349

13

12.08-19.08

7

349

14

19.08-26.08

7

299

15

26.08-02.09

7

229

16

02.09-09.09

7

179

17

09.09-16.09

7

119

18

17.09-23.09

7

79 промо

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 ден

На промо цените не следува попуст.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Сивири чини:
- Возрасни: 35€ од Скопје 04:00 h
- Деца од 2 до 11,99 години: 25€ од Скопје
- Деца до 2 години бесплатно - не користи седиште

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)
* Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)