Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страница

ЛЕТО 2017

Hotel ERATO INN

Паралија

БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ НА 3-ТО И 4-ТО и 5-ТО ЛИЦЕ ВО СТУДИО

Hotel “ERATO INN“ е од висока “А“ категорија и се наоѓа на 50 м од плажата. Студиата се комплетно опремени со мини кујна,тоалет,балкони, А/С + ТВ, располагаме со 4/4 студија на први спрат и 1/5 студио на втори спрат. Сите се во закуп на Т.А. “Балкан Турист“

ERATO INN (Paralia)
TV, WIFI, AC+

По лице

МАЈ

 

Промо

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Пакет аранжман

Наем на студиа

Наем на студиа

Пакет аранжман

термин

21*

28*

4*

11*

18*

25*

02

09

16

23

30

6

13

20

27

03*

10*

ноќи

7*

7*

7*

7*

7*

7*

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2 студио

49

59

85

95

105

125

269

299

299

299

299

299

289

249

199

109

89

1/3 студио

59

69

95

105

115

135

279

309

309

309

309

309

299

259

239

119

99

1/4 студио

69

79

109

119

129

149

299

329

339

339

339

339

329

289

259

129

109

1/5 студио

99

109

119

129

139

159

309

339

349

349

349

349

339

299

279

135

115

УСЛУГИ:
• Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио  што плаќаат 100 %
• Цените без * се дадени за наем за студио / апартман за 7 ноќевања за минимум 2 лица во студиo што плаќаат 100 %
• Во студијата e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
• Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
• при резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
• поради генерално чистење на студиата  после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време
• хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот

Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:
• Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
• За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €
• Сместување на 3-то и 4-то и 5-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО – доплата за превоз 35 €

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
• Задолжително патничко и здравствено осигурување - инфо во агенцијата
• Доплата за клима 5 € од ден

Превоз: возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец) 
        - деца од 2-12 години 25 € (повратен билет) / 20 € (1 правец)
• Попустот за рана уплата не е валиден само за смените од промотивниот период т.е за 21 и 28 Мај
• За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10€ од лицата што плаќаат 100%
• За користење на две смени (7+7 ноќевања) одобруваме попоуст од 10% на втората смена
• Цените се изразени во € - евра , по курс 1 € = 62 мкд
За овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од “СКТМ“ и Т.А.“БАЛКАН ТУРИСТ“. ЛИЦЕНЦА – “А“ за вршење на туристичка дејност

Мапа:

ЛИЦЕНЦА – “А“ за вршење на туристичка дејност

Автобуски превоз според наведените термини во табелата

Поаѓање од:

Час:

Локација:

Поаѓање од:

Час:

Локација:

Куманово

04:30

Бензинска Макпетрол

Неи Пори

15:00

Доктор

Скопје

05:15

Паркинг пред Х.“ВИП“

Паралиа

16:00

Ерато/Ла Мираж

Велес

06:00

Бенз.Мак Оил

 

Кавадарци

06:30

Бул.кај Гранична Полиц.

 

 

 

Неготино

06:45

Бенз.Макпетрол

 

 

 

Удово

07:30

Бенз.Макпетрол

 

 

 

Граница

08:00