Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страница

ЛЕТО 2017

DANOS HOUSE

Неи Пори

БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ НА 3-ТО И 4-ТО ЛИЦЕ ВО СТУДИО

“DANOS HOUSE” Се наоѓа во првиот дел од Неи Пори на 150 метри од плажа, веднаш до вила „Доктор". Располагаме со студиа комплетно опремени со кујна, тоалет, широки балкони, А/С – клима –  НЕ Е вклучена во цената, ТВ, комарник, тенди на 1 и 2 спрат

VILLA DANOS (Nei Pori)
TV, WIFI, AC+

По лице

МАЈ

Промо

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Пакет аранжман

Наем на студиа

Наем на студиа

Пакет аранжман

термин

21*

28*

4*

11*

18*

25*

2

09

16

23

30

6

13

20

27

03*

10*

17*

ноќи

7*

7*

7*

7*

7*

7*

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2 студио

49

59

95

105

115

135

269

279

299

299

299

299

289

269

219

109

99

79

1/3 студио

59

69

105

115

125

145

289

299

319

319

319

319

309

289

239

119

109

89

1/4 студио

69

79

119

129

139

159

309

329

349

349

349

349

339

309

259

129

119

99

УСЛУГИ:
• Промотивните цени за гратис сместување важат само кај пакет аранжманите за лица што користат организиран превоз (се доплаќа само користењето на превозот), за патување со сопствен превоз важат цените во табелата
• Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио
• Цените без * се дадени за наем за студио / апартман за 7 ноќевања за минимум 2 лица во студио
• Во студијата  e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети.Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
• Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
• при резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
• поради генерално чистење на студиата  после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време
• хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот
• Користењето на климата НЕ Е вклучено во цената (доплата од 5 евра на ден)

Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:
o Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
o За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €
o Сместување на 3-то и 4-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО  – доплата за превоз 35 €

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
• Задолжително патничко и здравствено осигурување - инфо во агенцијата
• За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10€ од лицата што плаќаат 100%
• За користење на две смени (7+7 ноќевања) одобруваме попоуст од 10% на втората смена
• Превоз: возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец), деца од 2-12 години 25 €(повратен билет) / 20 € (1 правец)
• Попустот за рана уплата не е валиден само за смените од промотивниот период т.е за 21 и 28 Мај
• Цените се изразени во € - евра , по курс 1 € = 62 мкд
• За овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од“СКТМ“ и Т.А.“БАЛКАН ТУРИСТ“. ЛИЦЕНЦА – “А“ за вршење на туристичка дејност

Мапа:


Автобуски превоз според наведените термини во табелата

Поаѓање од:

Час:

Локација:

Поаѓање од:

Час:

Локација:

Куманово

04:30

Бензинска Макпетрол

Неи Пори

15:00

Доктор

Скопје

05:15

Паркинг пред Х.“ВИП“

Паралиа

16:00

Ерато/Ла Мираж

Велес

06:00

Бенз.Мак Оил

 

Кавадарци

06:30

Бул.кај Гранична Полиц.

 

 

 

Неготино

06:45

Бенз.Макпетрол

 

 

 

Удово

07:30

Бенз.Макпетрол

 

 

 

Граница

08:00