Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страница

Лето 2017

Вила „Haus Litea“

Неа Потидеа

Вилата се наоѓа во мирното летувалиште Потидеа на почетокот на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, на околу 65 км од Солун. Од плажа е одалечена 20 метри. Сместувањето е во 1/2 и 1/3 студиа и 1/4 апартмани (две простории, спална со брачен кревет и дневна со два оделни кревети) во два блока А и Б (позади блок А). И студиата и апартманите се со: опремена кујна, купатило, клима уред (вклучен во цената) и TВ. Вилата располага со сопствена уредена плажа со лежалки чие користење за гостите од вилата е без дополата.

Вила „ХАУС ЛИТЕА“ – Потидеа

Период

Ноќевања

1/2 студио

1/3 студио

1/4 апп

21.05-28.05.17

7*

80

90

100

28.05-04.06.17

7*

90

110

120

04.06-11.06.17

7*

100

120

130

11.06-18.06.17

7*

110

130

130

18.06-25.06.17

7*

120

140

140

25.06-02.07.17

7

240

270

300

02.07-09.07.17

7

260

290

340

09.07-16.07.17

7

280

310

360

16.07-23.07.17

7

300

330

400

23.07-30.07.17

7

300

350

420

30.07-06.08.17

7

300

350

420

06.08-13.08.17

7

300

350

420

13.08-20.08.17

7

300

330

380

20.08-27.08.17

7

240

310

360

27.08-03.09.17

7*

120

150

160

03.09-10.09.17

7*

100

120

130

10.09-17.09.17

7*

90

110

120

17.09-24.09.17

7*

70

90

100

24.09-01.10.17

7*

60

80

90

Напомена:
• Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице во 1/3 студио или 1/4 апп БЕСПЛАТНО – плаќаат само превоз доколку користат.
• Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз
• Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
• Сместување во собите е по 13 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
• За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10 % на вториот аранжман (не се комбинира)
• Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
• Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
• возрасни: 35 €
• деца од 2 до 12 години: 20 €
• деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
*При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.