Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страница

ЛЕТО 2017

ВИЛА АПОЛО

КРФ / КАВОС

За повеќето негови туристи, Кавос веројатно претставува едно од најатрактивние места за забава и летување во Грција. Со епитет на најпозната "party metropola" на бреговите на јонското море, скриена како оаза за младите луѓе следбеници на дивите и луди забави, Кавос е лоциран на самиот југ на островото Крф. Многуте диско клубови и барови, придонесуваат да ова место живее со динамика на 24 часовен ритам. Центарелн дел на местото е главната улица која се протега паралелно со брегот, а покрај нејзе се изредени мноштво на барои, таверни, "фаст-фут" ресторани како Mc Donald, Pizza Hut, KFC и други. Најголемиот број на туристи кои го посетуваат Кавос, се младите на возраст помеѓу 18 и 35 години. Наоѓајќи се на јужниот дел од островот, од главниот град Крф е оддалечено скоро 48 километри, а од копното на Грција преку пристаништето Лефкими, околу еден час пловење со траект. Освен со објекти за забава, Кавос секако располага и со сите останати содржини, потребни за еден коректен одмор на Крф. Прифатливите цени за сместување и вонпансионски услуги, го издвојуваат од останатите слични места за забава на грчките острови, како најповолно и најприфатливо. Големиот број на европски познати DJ-и, кои секое лето гостуваат во клубовите на Кавос, се само дополнителен мотив за младите, својот одмор да го минуваат токму во него и на Крф.

Овој објект е лоциран во самиот центар на познатото место Кавос, кое пак се наоѓа на јужниот дел од островото Крф. Неговата непосредна близина до гратската песочна плажа, како и до бројните објети за забава и набавка на сите потребни услуги за туристите, го издвојува како одличен избор за престој во актуелниот и забавен Кавос. Во својот состав има повеќе двокреветни и трокреветни студија, како и неколку апартмани. Сите единици се опремени со квалитетен ентериер, мини кујна, ТВ, тоалет и балкон со поглед кон дворот или кон градската улица. За своите гости, објектот располага и со Wi-Fi интернет.

КРФ

наем

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

студио/апартмани

термин

17

24

1

10

19

28

6

15

24

2

9

(7 или 9 ноќевања)

ноќевања

7

7

9

9

9

9

9

9

9

7

7

APOLLO "B" (tv,ac*)

STD 1/2 (2 лица)

153

169

239

262

288

309

309

309

257

167

139

STD 1/3 (3 лица)

168

185

261

287

315

338

338

338

281

183

152

APT2B 2/2 (4 лица)

230

253

358

393

432

463

463

463

386

250

209

- Цените се однесуваат за наем на студио или апартман, за 7 или 9 ноќевања (без превоз).
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD).

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

- Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидeниот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години.
- За употреба на клима уред (ac*) се доплатува во објектот (каде што е достапен).
- За уплата на две смени одобруваме попуст од 10% на втората смена.
- Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата).
- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
- Задолжително патничко осигурување (за лица од 65 год.)
- Доплата за превоз (за корисници на аранжмани): возрасни 70 € ; деца од 2 до 12 год. 50 € (автобус и брод)