Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страница

Лето 2017

Aпартмани Меропи и Димитра

Калитеа

Калитеа е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните, таверни, кафе барови, бутици,  дискотеки и ноќни клубови кои гипривлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавнитеградови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопингинтересен за туристите од сите возрасти.
- 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.05.2017

Aпартмани Меропи се наоѓаат во првиот ред на шеталиштето во Калитеа. Оддалечени од најубавата градска плажа околу 150м, се наоѓаат веднаш до главната улица наспроти паркот. До плажа може да се стигне преку скалите кои го сечат паркот со поглед на море или пак по улицата која води до плажа од нејзината лева страна. Вилата располага со 12 трокреветни студија опремени со кујна, клима вклучена во цената, тв, бања, интернет и мала тераса (која е со поглед кон друга вила).

Вила Димитра се наоѓа близу центарот на Калитеа одалечена од плажа 500м. Вилата е нова градба и е веднаш до спортското игралиште. Во непосредна близина на вилата се наоѓа парк, пекара, таверни, супермаркет, многу бутици и продавници. Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студиа, опремени со кујна, бања, клима вклучена во цената, тв, тераса. Собите се со поглед кон игралиштето.

СМЕНА

ПЕРИОД

НОЌЕВАЊА

МЕРОПИ     студио 1/3

ДИМИТРА студио 1/3

ДИМИТРА   студио 1/4

1

21.05-28.05

7

59 Промо

49 Промо

59 Промо

2

28.05-04.06

7

89 Промо

119 Промо

129 Промо

3

04.06-11.06

7

119 Промо

139

159

4

11.06-18.06

7

189

219

249

5

18.06-25.06

7

259

279

289

6

25.06-02.07

7

289

289

299

7

02.07-09.07

7

319

309

329

8

09.07-16.07

7

329

329

349

9

16.07-23.07

7

359

359

369

10

23.07-30.07

7

359

359

369

11

30.07-06.08

7

359

359

369

12

06.08-13.08

7

359

359

369

13

13.08-20.08

7

359

359

369

14

20.08-27.08

7

309

269

289

15

27.08-03.09

7

229

229

249

16

03.09-10.09

7

179

169

179

17

10.09-17.09

7

129

129 Промо

139 Промо

18

17.09-24.09

7

99 Промо

79 Промо

89 Промо

19

24.09-01.10

7

59 Промо

59 Промо

59 Промо

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 Денари.

На промо цените не следува попуст.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:
- Возрасни: 35€ од Скопје.
- Деца од 2 до 7 години 25€ од Скопје.
- Деца до 2 години бесплатно - не користи седиште.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст.
* попустите не може да се комбинираат.
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 06 години.
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)