Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

ЗИМА 2017/2018

ХОТЕЛ FESTA WINTER PALACE 5*

БОРОВЕЦ

Локација: се наоѓа во центарот на ресортот Боровец на 20 метри од ски лифтовите
Капацитет: 24 стандардни соби, 19 делукс соби, 11 јуниор сјута, 12 луксузни сјутови,
Хотелски содржини: затворен паркинг во хотелот (36 коли), внатрешен базен, конференциска сала, фитнес, фризер, џакузи, масажи, лоби бар, сауна, парна бања, руска бања, тропски тушеви, спа капсула, спа центар, а-ла-карт ресторан, меана, гурмет ресторан, бугарски ресторан, пиано бар, виски бар,
Опременост на собите: централно греење, купатило со бања, балкон, лцд телевизор, телефон, минибар, сеф. Фен.


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
Kористење на базен , фитнес, сауна, парна бања,релакс зона,контраст туш

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој,  1 € возрасен / 0,5€ деца 2-12г. на ден.
Доплата за полупансион 17 €  возрасен/ 8€  дете 3-13г.
Доплата за новогодишна вечера (задолжителна) 100€/ возрасен, 50€/ дете (3-13 г.)
Доплата за Божиќна вечера ( не е задолжителна ) 50€ / возрсен , 25€ / дете (3-13г)

Максимален број на лица: DBL (2+1) , Junior Suite (2+2), Standard Suite (2+2)
Минимум престој 5 ноќевања во периодот 30.12.2016-01.01.2017 за помалку ноќевања од 3 или 4 +10% на цената.

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.