Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаSPA понуди

SPA

ИНТЕРХОТЕЛ 4****

Сандански

Интерхотел Сандански е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, регион кој е најпознат по лековитата клима и термалните извори. Хотелот е лоциран во самиот центар на Сандански, на само неколку чекори од живописниот градски парк, поголемите продавници и во близина на многу споменици и историски знаменитости. Интерхотел Сандански го нуди еден од најголемите медицински центри за лекување и рехабилитација на Балканскиот Полуостров.

цените се за СОБА на ден - ноќевање со појадок

сместување

услуга

капацитет

01.06-31.08.2016

01.06-31.08.2016

01.04-31.05.2016

01.04-31.05.2016

09.01-31.01.2017

09.01-31.01.2017

01.09-08.01.2017

01.09-08.01.2017

недела - четврток

петок и сабота

недела – четврток

петок и сабота

DBL стандард

BB

2+1

56 

65 

60 

70 

SGL стандард

BB

1+0

45 

53 

49 

57 

DBL лукс

BB

2+1

65 

77 

67 

80 

SGL лукс

BB

1+0

50 

60 

53 

63 €

STD стандард

BB

2+2

90 

100 

98 

114 €

APP лукс

BB

2+1

102 

114 

110 

130 

APP фамилијарен

BB

2+2

140 

160 

150 

174 

дополнително легло во STD/APP- возрасен

BB

 

22 

22 €

22 

22 

редовно легло - дете 4-11,99

BB

 

20 

22 

20 

22 

дополнително легло - дете 4-11,99

BB

 

10 

10 

дополнително легло - дете 12-15,99

BB

 

22 

22 

22 

22 

дете до 3,99 г

BB

 

цените НЕ ВАЖАТ за национални, верски празници, семинари, конгреси
цените се во € се плаќа во денари 1 € = 62,00 мкд
 
цените се за СОБА на ден - полупансион

сместување

услуга

капацитет

01.06-31.08.2016
09.01-31.01.2017

01.06-31.08.2016
09.01-31.01.2017

01.04-31.05.2016
01.09-08.01.2017

01.04-31.05.2016
01.09-08.01.2017

недела - четврток

петок и сабота

недела - четврток

петок и сабота

DBL стандард

HB

2+1

73 €

83 €

78 €

88 €

SGL стандард

HB

1+0

54 €

62 €

56 €

64 €

DBL лукс

HB

2+1

82 €

95 €

85 €

98 €

SGL лукс

HB

1+0

58 €

68 €

62 €

72 €

STD стандард

HB

2+2

108 €

118 €

115 €

132 €

APP лукс

HB

2+1

120 €

132 €

128 €

148 €

APP фамилијарен

HB

2+2

158 €

178 €

168 €

192 €

дополнително легло во STD/APP - возрасен

HB

30 €

30 €

30 €

30 €

редовно легло - дете 4-11,99

HB

25 €

28 €

25 €

28 €

дополнително легло - дете 4-11,99

HB

16 €

16 €

16 €

16 €

 дополнително легло - дете 12-15,99

HB

30 €

30 €

30 €

30 €

 дете до 3,99 г

HB

0 €

0 €

0 €

0 €

Цените НЕ ВАЖАТ за национални, верски празници, семинари, конгреси
Цените се во € се плаќа во денари 1 € = 62,00 мкд

7+ ноќевања / цените се по СОБА на ден

Сместување

капацитет

01.06-31.08.2016
09.01-31.01.2017

01.09.2016-08.01.2017

BB

HB

BB

HB

DBL стандард

2ADL+1CHD

52 €

70 €

56 €

74 €

SGL стандард

1ADL

42 €

51 €

44 €

54 €

DBL лукс

2ADL+1CHD

62 €

80 €

64 €

82 €

SGL лукс

1ADL

48 €

56 €

50 €

58 €

STD стандард

2ADL+2CHD

84 €

100 €

92 €

110 €

APP лукс

2ADL+1CHD

96 €

106 €

104 €

122 €

APP фамилијарен

2ADL+2CHD

130 €

148 €

140 €

158 €

дополнително легло во STD/APP- возрасен

22 €

30 €

22 €

30 €

редовно легло - дете 4-11,99

19 €

25 €

19 €

25 €

дополнително легло - дете 4-11,99 во соба

9 €

16 €

9 €

16 €

дополнително легло - дете 4-11,99 во STD/APP

7 €

8 €

7 €

8 €

дете до 3,99 г

0 €

0 €

0 €

0 €

цените НЕ ВАЖАТ за национални, верски празници, семинари, конгреси
цените се во € се плаќа во денари 1 € = 62,00 мкд

Во цената Е вклучено:

• Нокевање со појадок (шведска маса) или полупансион (појадок и вечера)
• Затворен базен со минерална вода 33˚С полуолимписки димензии
• Отворен базен со минерална вода 33˚С
• Отворен термален базен со минерална вода 38˚С
• Џакузи на отворено со минерална вода
• Лежалки и крпа на базените
• Сауна
• Парна бања
• Фитнес
• Безжичен интернет
• Паркинг
• Сеф на рецепција
• Детско катче
• Туристичка такса

НАПОМЕНА:
Сместување во собите по 14:00 ч.
Напуштање на собите до 12:00 ч.

Тип соба

Минимум

Максимум

 во двокреветна соба

1 возрасен

 2 возрасни

 во двокреветна соба

1 возрасен

 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99 год.

 во студио

1 возрасен

 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

 во апартман лукс

1 возрасен

 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

 во апартман фамилијарен

1 возрасен

 3 возрасни + 1 дете до 15,99 год. + 1 дете до 3,99


• Во собата има можност за сместување на две редовни легла плус 1 легло (на растегнување) и може да има бебешко креветче
• Во студио/апартман има можност за сместување на два возрасни на редовни легла, 1 лежај (тросед на развлекување) и 1 бебешко кревтче
• Во апартман фамилијарен има можност за сместување на три редовни легла плус 1 лежај (тросед на развлекување) и 1 бебешко кревтче

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ
1. За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
2. Агентот или гостинот има право да ја откажи или промени резервацијата до 7 дена пред пристигањето без пенали.
3. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
4. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
5. Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божик, Велигден) до 30 дена пред пристигање е без пенали.
6. Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божик, Велигден) помалку од 30 дена пред пристигање, или на денот на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа 100% од целата резервација.
7. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.
 
Легенда
• DBL  - (двокреветна соба)
• TRPL - (трикреветна соба)
• SGL  - (еднокреветна соба)
• STD  - (студио)
• APP -  (апартман)
• ADL -  возрасен
• CHD - дете
• BB  -  ноќевање со појадок
• HB  -  полупансион
• FB  -  полн пансион
• AI  -  се вклучено