Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

ЗИМА 2017/2018

HOTEL “LUCKY BANSKO“ 5*****

БАНСКО 7 – ноќевања со појадок

www.luckybansko.com
EARLY BOOKING: за целосна уплата до:
15.10.’17 (-15%) до 30.11.’17 (-10%)

Цените се изразени во евра ( € ) по лице за  7 – ноќевања со појадок Шведска маса 1 € = 62,00

тип на соба

Макс.

Бр.на

Лица

 

14

Дек

7

 

21

Дек

7

 

28

Дек

5

02.01

Jan

5

07

Јан.

7

14

Јан.

7

21

Јан.

7

28

Jan.

7

04

Фев

7

11

Фев

7

STUDIO LUX

2+1

235

332

414

272

276

267

332

332

332

332

APARTMАN LUX

2+1

314

392

470

318

338

330

392

392

392

392

APARTMАN

DE LUX

2+2

377

463

516

368

408

399

463

463

463

463

APARTMАN EXSECUTIVE

2+2

478

557

549

428

503

495

557

557

557

557

APT.LUX

2 - SPALNI SOBI

4+1

345

367

509.5

313

355.6

354

369

369

369

369

ПРЕВОЗ

Возрасни: 40 € RT – 30 € OW – Деца: 2-10 god. 30 € RT - 20 € OW

ПЕРИОД ЗА ОТКАЗ

7 дена

14

дена

21

ден

21 ден

7 дена

7

дена

7

7

7

7

Трошок за отказ на рез во период пократок од горе наведеното

1 ноќ

100%

100%

100%

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

1

ноќ

No show - не пристигнување

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Мапа:

Цената вклучува: богат доручек, слободно користење на интернет, Игротека за деца, НОВ СПА ЦЕНТАР со БИО Базени за деца и возрасни 33 степени С на водата со систем за хидро масажа, Солен базен со соли од Мртвото Море, Солена соба за релакс, Ледена соба, Парна бања, Сауна, Џакузи, Контрасни тушеви, Руска бања, 6 Кабинети за масажа, фитнес центар опремен со "TechnoGym"справи, Бесплатен Транспорт до гондолата за време на сезоната за скијање и туристичко осигурување.

ПОПУСТИ:
• Дете од  0 – 3.99 години - БЕСПЛАТНО
• Дете од  4 - 11.99 години со двајца родители кои плаќаат- БЕСПЛАТНО (ова не важи само за сместување во двоспален апартман лукс каде што плаќаат 4 лица х 100 %)
• Дете до 11.99 години со еден возрасен -20 % попуст (плаќа 80 % од редовната цена)
• 2 деца до 11.99 години со еден родител – секое дете плаќа по 50 %
• Доплата за 3 и 4 возрасен и деца над 11.99 години  на екстра кревет плаќа 60% од редовната цена
• Над дозволениот број на лица за сместување во Апп Де Лукс и Екзекутив се доплаќа – 37 € за возрасен над 12 год. и 18 € за деца од 4-11.99 год.
• Задолжителен минимум престој – за Божиќ – мин. 3 ноќи, за Новогодишниот период – мин. 4 ноќи
• Останати попусти пристигнуања од 08.01.2018 до 20.01.2018 и во периодот од 11.02.’18-10.04.’18 важат попустите 7=6; 14=12
Овие попусти НЕ СЕ КОМБИНИРААТ со попустите за Early booking

ДОПЛАТИ:
• за сите Вечера (Buffet) – ВОЗРАСЕН над 12 - 99 год. - 15 €; Дете од 4 – 11,99 год. - 8 €
• Задолжителна Новогодишна вечера во ресторан Ле Бистро - возрасен 115 €, дете  4-12 години 60 €
• Задолжителна доплата за Божиќна вечера на 25.12.2017 – возрасни 45 €, деца од 4-11.99 год. 23.5 €
• Во периодите кога се служи Божиќна и Новогодишна вечера не се служи стандарда вечера
• Доплата-туристичка такса 1 € по лице од ден