Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаSPA понуди

SPA

Хотел ПИРИН ПАРК 5*****

Сандански, Бугарија

Пирин Парк хотел е сместен на западните падини на Пирин планина, во близина на паркот во Сандански, кој претставува најдобар центар во Европа за лечење на бронхијална астма. Пирин Парк хотел е член на ланецот хотели "Sharlopov Hotels" и е идеално место за оставрување на Вашите соништа, нудејќи прекрасни градини, лековита минерална вода. 
Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја има добиено престижната награда "Eurospera Wellness", која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите.

Капацитет: 76 делукс двокреветни соби, 2 делукс апартмани, 4 ВИП свити, 2 претседателски апартмани, 3 алпинистички свити
СПА: сауна, фитнес центар, солариум, масажа, турска бања, надворешен и внатрешен базен....
Во собите: централна клима, WI-FI, радио, сеф, телефон, мини бар, луксузно опремени бањи, фен

Хотел Пирин Парк 5* е член на ланецот хотели ”Шарлопов Хотели” и е идеално место за остварување на Вашите соништа.
Нуди прекрасни градини и лековита минерална вода.
Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја доби престижната награда ”Eurospera Wellness".

цените се по ЛИЦЕ на ден - ПОЛУПАНСИОН
цените важат за период 04.01-30.11.2017

сместување

недела-четврток

петок и сабота

DBL (2+1)

40 € 

50 €

SGL (1+0)

65 €

70 €

APP  (2+1) наем

158 €

158 €

цените НЕ ВАЖАТ за национални, верски празници, семинари, конгреси
цените се во € се плаќа во денари 1 € = 62,00 мкд

ДОПЛАТИ, ПОПУСТИ
Дете до 3.99 год - БЕСПЛАТНО на база НП
Дете од 4-11.99 год на дополнително легло во соба- 14 € на ден
Дете од 4-11.99 год на редовно легло - 50% попуст
Возрасен на дополнително легло во соба или апп- 20% попуст

Цената е по лице (сместување во соба) и за наем (сместување во апп) и вклучува:
- Ноќевање со појадок и вечера
- Користење на фитнес, затворен базен со хидромасажни џетови, детски базен, џакузи
- Користење на сауна парк (финска сауна, биосауна, парни бањи, ледена фонтана, емоционални тушеви, топли лежалки, релакс зона
- Парк градина со голем базен, детски базен и детски кат
- Интернет, паркинг, бесплатен транспорт (на барање)

Во цената НЕ Е вклучено:
• Туристичка такса 1 €
• Патничко осигурување