Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

ЗИМА 2017/2018

PIRIN GOLF & SPA 5*

Разлог

Локација: во долината на Разлог.
Капацитет: 3 области: езеро, Пирин езеро и Даоунтаун.
- Пирин езеро: формира група на две апартмански згради наречени кули и поединечни вили.
- Езеро: содржи: 3 мали идентични секции со шест апартмански секции.
- Даунтаун: се состои од 6 објекти со широк опсег на апартмани.
Хотелски содржини: спа центар, отворен и затворен базен, фитнес, два тениски терена, куглана, пинг понг, игротека, интернет сала, фризер, конференциска сала, паркинг, главен ресторан со камин, грил, традиционален ресторан – Механа, лоби бар, витамин бар.
Опременост на собите: сателитска ТВ, сеф, телефон, мини бар, бања.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено: користење на термалната зона која вклучува: внатрешен и надворешен базен, фитнес, џакузи, финска и инфраред сауна, ледена фонтана, топли столици, лакониум, парна бања,  WiFi интернет

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој,  1 € возрасен / 0,5 деца 2-12г. на ден.
Цените не вклучуваат пијалоци.

Максимален број на лица: DBL (2+0), Junior Suite (2+0),  Superior Suite (2+0) 
Минимум престој:  ноќевања во периодот

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.