Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

Зима 2017/2018

ZARA 4****

Банско

ПОПУСТ ЗА РАНА УПЛАТА ОД 15%  ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2017 И 10% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2017

HOTEL COMPLEX ZARA * - ПОЛУПАНСИОН

Период

01.12-21.12

27.12-28.12

22.12-26.12

29.12-02.01

03.01-10.01

11.01-25.01

12.02-04.03

26.01-11.02

05.03-15.04

Double standard

28

32.5

58.5

36

31.5

36

28

Deluxe double

30.5

36

62

39.5

36

39.5

30.5

1-bedroom app

34

39.5

67.5

43

40.5

43

34

Цените се изразени во евра по лице на ден и вклучуваат:
- Ноќевање со појадок и вечера
- Бесплатно користење на СПА центарот (внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, релакс зона)
- Ски гардеробер за опрема
- Детска соба
- Трансфер до гондолата (со определено време на тргнување)
- Сеф и бесплатен безжичен интернет во хотелот
-  внатрешен базен, суна, парна бања, фитенс, џакузи, пелакс зона, детска соба, ski гардероба за опрема, трансфер до гондолата со определена сатница, сеф-2еур на ден, Wi-Fi низ целиот хотел. Во цената не се вклучени влечки за Спа - 1,5еур по пар.

*Максимум лица за сместување во Double standard е 2 возрасни лица на редовно легло.
*Максимум лица за сместување во Deluxe double room е 2 возрасни лица на редовно легло и 2 деца до 11,99 год. на дополнително легло, или 3 возрасни лица.
*Максимум лица за за сместување во 1-спален апартман е 2 возрасни лица на редовно легло и 2 деца до 11,99 год. на дополнително легло, или 4 возрасни лица.

ДОПЛАТИ И ПОПУСТИ
- Деца до 5,99 год. – бесплатно
- Деца од 6 до 11,99 на дополнително легло со двајца возрасни што плаќаат -50% попуст
- Возрасен (над 12 год.) на дополнително легло –30% попуст
- Деца од 6 до 11,9 год. На редовно легло со еден возрасен што плаќа – 30% попуст Ова не важи во периодот за Нова Година.
- Еднокреветна соба е 80% од цената за 2 возрасни. Ова не важи во периодот за Нова година.

ПОПУСТ ЗА РАНА УПЛАТА
15% попуст за резервации направени до 31.10 и целосно платени до 15.11. Доколку има промена на име и дати на престој, попустот за рана уплата не е валиден.
10% попуст за резервации направени до 30.11 и целосно платени до 05.12. Доколку има промена на име и дати на престој, попустот за рана уплата не е валиден.

БЕСПЛАТНИ НОЌЕВАЊА 7=6, 10=9, 14=12 – Бесплатно е последното ноќевање. Ова не важи за периодот од 29.12-02.01. Овој попуст не се комбинира со другите попусти за рана уплата.

Во цената не е вклучено:
- Новогодишна вечера (незадолжителна) – 65 евра за возразен, 32.5 евра за деца од 4 до 11,99 години. Новогодишната вечера е со специјално мени и вклучува новогодишна програма. За сите гости кои не резервирале свечена вечера ќе се служи ручек на 01.01.2018
- Божиќна вечера на 25.12 (задолжителна) – 32 евра по лице, 16 евра за деца од 4 до 11,99 год. Вечерата на 24.12 е со традиционално мени.
- Платен паркинг (во зависност од слободни места) – 5 евра на ден од возило
- Бебешко креветче – 5 евра на ден
- Влечки (за во СПА центарот) – 3 евра од пар
- Сеф – 2 евра на ден
- Ски – гардеробер – гардероберот во хотелот е за лични предмети. Опрема најмена од други места не може да биде сместена во гардероберот на хотелот.

Периоди со минимум престој:
- За Нова година потребни се најмалку 5 ноќевања
- За Божиќ потребни се најмалку 3 ноќевања
- За Велигден (06.04-09.04.2018) потребни се најмалку 3 ноќевања. Белигденски ручек чини 15 евра за возрасен и 8 евра за дете од 6-11,99 год. Велигденскиот ручек е задолжителен.
- За откажување резервации по дадениот период и за No Show за Божиќ, Нова година и Велигден се наплаќа 100%