Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЕсенски понуди

Есен

Maria Antoaneta

Банско

Период

10.09 – 30.11.2017

Полупансион

22

Аll inclusive

26

Цените се изразени во евра, по лице на ден, за сместување според избраниот тип на исхрана и вклучува:
- Користење на СПА центарот со внатрешен и надворешен базен, две сауни, парна бања, фитнес
- Бесплатен безжичен интернет
Цените се валидни за најмалку 2 ноќевања.

Во цената НЕ Е вклучено:
- Превоз до хотелот
- Туристичка такса од 1 евро на ден  по лице
- Патничко осигурување

Програма ALL INCLUSIVE:
- Појадок: 08:00 – 10:00 на шведска маса или сет мени, со кафе, чај, сок.
- Ручек: 12:30 – 14:00 на шведска маса или сет мени, со кафе, чај, сок, пиво, бело и црвено наливно вино, бугарска водка и ракија.
- Вечера: 19:30 – 21:00 на шведска маса или сет мени, со сок, пиво, бело и црвено наливно вино, бугарска водка и ракија.
Програма ПОЛУПАНСИОН:
- Појадок 08:00 – 10:00 на шведска маса или сет мени, со кафе, чај, сок.
- Вечера 19:30 – 21:00 на шведска маса или сет мени, со неограничена количина на пиво, бело и црвено наливно вино, бугарска водка и ракија.

КАПАЦИТЕТ НА СМЕСТУВАЊЕ:

Вид сместување

Максимум лица

Двокреветна

2

Еднокреветна

1

Junior апартман

2+1

1-спален апартман

2+2

Семеен апартман

4+2

ПРОМОЦИИ:
1. 6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=10, 13=11, 18=15

ДОПОЛНИТЕЛНИ ГОСТИ:
- Деца од 0 до 5.99 – бесплатно
- Деца од 6 до 11.99 – 50% попуст
- Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
- Деца од 6 до 11.99 на редовно легло плаќаат 100%
- Цената за возрасен со дете до 5.99 е иста како и цената за еднокреветна соба – 35 евра од вечер на база полупансион и 43 евра од вечер на база Аll inclusive

ДОПОЛНИТЕЛНИ ДОПЛАТИ (незадолжителни):
- За апартман – 12 евра на ден
- Поглед кон планината – 5 евра на ден
- Подземен паркинг – 5 евра за 24 часа
- Бебешко креветче – 5 евра на ден
- Крпа за спа – 5 евра за целиот престој
- Бањарка за спа – 7 евра за целиот престој
- Домашни миленичиња до 10 кг – 7 евра на ден

Хотелски содржини: рецепција, лоби бар, сеф, ресторан, надворешен базен, лифт, надворешен и подземен паркинг, ски остава,  обезбедување со камери, безжичен интернет, СПА центар, соби за масажа, фитнес.
Опременост на собите:
1. Double standard – 25 m², телевизор, телефон, мини бар, сет за кафе и чај, купатило со када или туш кабина, интернет, балкон
2. Family apartments –  дневна соба соопремена кујна, две двокреветни спални, телевизор, трпезариска маса, сет за кафе и чај, интернет, балкон со поглед кон градина или планина, софа на извлекување, електрични радијатори во секоја соба, бања со када или туш кабина, дополнителен тоалет, можност за избор на соба со камин
3. Junior suites – 30 m², посебни електрични радијатори, телевизор, сет за кафе и чај, интернет, телефон, балкон со поглед кон градина или планина,  софа на извлекување, можност за избор на соба со камин, тоалет со туш кабина, фен.
4. Едноспални апартмани – 60 m², дневна и трпезарија со телевизизр, мини кујна, трпезариска маса, сет за кафе и чај, интернет, балкон со поглед кон градина или планина, спална, тоалет со када или туш кабина, софа на извлекување, можност за избор на соба со камин, електрични радијатори во секоја соба