Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

Зима 2017/2018

ХОТЕЛ "TERRA COMPLEX" 4****

Разлог

www.terracomplex.com
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 05.12.2017

ОПИС НА СОБИТЕ

Цени по лице на ден (во евра)

Вид сместување

Ред. легло

Доп.

легло

Спални

Дневна / Кујна

Мин. лица

Макс. лица

01.12-21.12

05.03-31.03

22.12-28.12

03.12-13.01

29.12-02.01

Мин. 5 ноќи

14.01-04.03

 

 

 

 

 

 

 

BB

BB

BB

BB

DBL – помошна зграда

2

0

/

/

1

2

25

29

39

27

APP 1 – помошна зграда

2

1

1

Да

2

3/

2+2

28

36

47

32,5

DBL-гл.зграда

2

0

/

/

1

2

29,5

36

49

33

APP 1- гл.зграда

2

1

1

Да

2

3/

2+2

33,5

44,5

59

39

 

Цени по соба на ден (во евра)

АPP 2 – помошна зграда

4

1

2

да

4

5/

4+1

105

131,5

171,5

117,5

APP 3 - помошна зграда

6

1

3

да

6

7 /

6+1

144,5

187,5

248,5

169

APP 2 – главна зграда

4

1

2

да

4

5/

4+1

126,5

162,5

217,5

144

APP 3 - главна зграда

6

1

3

да

6

7 /

6+1

184

237

321

213

ОТКАЖУВАЊЕ

7

14

21

7

Доплати и попусти

01.12-21.12

05.03-31.03

22.12-28.12

03.01-13.01

29.12-02.01

Мин. 5 ноќи

14.01-04.03

Дете од 0-5,99 год. на доп.легло со 2/4/6 возрасни што плаќаат целосно

Бесплатно

Бесплатно

Бесплатно

Бесплатно

Прво дете од 6-11,99 год.  на доп.легло со 2/4/6 возрасни што плаќаат целосно

Бесплатно

Бесплатно

Бесплатно

Бесплатно

Второ дете од 6-11,99 год. на доп.легло со 2/4/6 возрасни што плаќаат  целосно

5

5

5

5

Дете од 6-11,99 год. на редовно легло во 1/2 соба – главна зграда

15

19

48

16

Дете од 6-11,99 год. на редовно легло во 1/2 соба – помошна зграда

13

15

39

14

Дете од 6-11,99 год. на редовно легло во едноспален АПП– главна зграда

17.5

22

59.5

20

Дете од 6-11,99 год. на редовно легло во едноспален АПП– помошна зграда

14

19

47

16

Две деца од 6-11,99 год. во АПП со еден возрасен што плаќа целосно (гл.зграда) – по дете

175

22

59.5

20

Две деца од 6-11,99 год. во АПП со еден возрасен што плаќа целосно (п. зграда) – по дете

14

19

47

16

Возрасен сместен во 1/2 соба или АПП со дете до 5.99 год.

Плаќа како 1/1 соба – 70% од цената за собата

Возрасен на доп. легло во АПП-главна зграда

23

31

41,5

28

Возрасен на доп. легло во АПП-помошна зграда

20

25,5

32,5

23

 

Возрасни

Деца

Доплата за вечера (без пијалак)

10

6

Доплата за Божиќна вечера на 25.12 (задолжителна)

20

10

Новогодишна свечена вечера во ресторанот на хотелот (задолжително додека има места)

135

67.5

Доплата за поглед кон планина

7

ПОПУСТИ ЗА РАНА УПЛАТА
10%  попуст за резервации до 05.12.2017
*Попустите за рана уплата не се валидни за периодот од 29.12-02.01 и не се однесуваат на доплаќањата за храна

Во цената е вклучено: Ноќевање, појадок, користење на затворен базен, сауна, парна бања, џакузи, безжичен интернет, детско катче, отворен паркинг, транспорт до гондолата во Банско.

Во цената НЕ Е вклучено: туристичка такса од 1 € по лице на ден; патничко осигурување

Доплата за превоз - Возрасни 40 €, деца од 2-12 год. 30€
• Превозот ќе се реазлизира при најмалку 15 пријавени патници