Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

ЗИМА 2017/2018

MURITE CLUB HOTEL 4*

РАЗЛОГ

Положба: Во оклината на Разлог, 10 км од центарот на Банско
Сместување: 96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава. Некои, исто така имаат и голема кујна.
Услуга: се вклучено
Содржини: Комплексот се состои од 4 тематски згради кои се одалечени 50 метри една од друга. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, мини клуб за деца, ресторан, продавници и ноќен клуб.
Спорт и забава: Тенис, голф (во рамките на 3 км), риболов, скијање, билијард, пинг - понг, пешачење, велосипедизам, јавање, сауна, фитнес центар, спа и велнес центар, масажа, џакузи,турска бања, затворен базен (цела година), изнајмување велосипеди, мини клуб за деца, детско игралиште, караоке, вечерна забава
DELUXE се во главна зграда, а DBL и  APP STANDARD  се во споредна зграда (без топла врска).

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
WI-FI, џакузи, користење на базен, сауна, фитнес, детска игротека, транспорт до ски гондолата.
 
Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој на ден, 1€ возрасен, 0,5€ деца 2-12г. на ден.
Доплата за All inclusive  7€, деца 6-14г  3,5€
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 60€ / возрасен, 30€/ дете дете (6-14 г)
Доплата за Божиќна вечера ( не задолжителна ) 25€ / возрсен , 15€ / дете (6-14 г)
      
ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -20 % за уплати до 30.09.2017, -15% за уплати до 15.11.2017, -10% за уплати до 15.12.2017  (не важи за престој во период 29.12-01.01.2018). ЕB попустите се однесуваат на основната цена.
2)  14=12 за престој во период 01.12-23.12.2017 и после 14.01.2016. Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Дневните попусти се  комбинираат само со -10% EB.
 
Минимум престој 4 ноќевања во периодот 29.12.2017-01.01.2018
Максимален број на лица:  DBL (2+0),  App 1 спална ( 2+2 ), APP 2 спални (4+2), APP 3 спални (6+2). DBL и  APP.

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.