Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

Зима 2017/2018

KEMPINSKI GRAND ARENA 5*

БАНСКО

Локација: веднаш до Гондолата
Капацитет: 110 делукс соби, 22 егзекјутив клуб соби, 17 апартмани јуниор, 7 апартмани делукс, 3 алпски свити
Хотелски содржини: главен ресторан “Gallery”, италијански ресторан “Coma Prima”, суши бар, лоби бар, Bella Vista лонџ, витамин бар, егзекјутив клуб, СПА и велнес центар, затворен базен, сауна, Џакузи, парна бања, солариум, фитнес, менувачница, ски остава, безжичен интернет, занимална соба за деца.
Опременост на собите: делукс собите се опремени со сателитска ТВ, телефон, минибар, фен, бањарка, клима уред, греење, сеф, бања. Егзекјутив клуб собите се попространи со дел за трпезарија и ги користат услугите од Егзекјутив клубот кое вклучува и рано пријавување и доцно одјавување на собите. Јуниор апартманите имаат дневна и спална соба, опремени искто како собите. Делукс апартманите се попространи од јуниор апартманите со спална и дневна соба и работен кабинет исто опремени. Алпските свити се за клиенти кои бараат највисок квалитет и комфор. на површина од 80 м2 гостите на располагање имаат бања и одвоен туш, приватна сауна, Џакузи, покрај стандардната опременост.


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
• Една бесплатна ALPHSPHERE сеанса по соба или 20 min солариум по соба.
• Користење на два типа на сауни – Финска и Био Сауна
• Користење на два типа на парна бања – Турска и Ароматизирана бања
• Користење на два затоплени базени - внатрешен и надворешен
• Користење на 2 вида џакузи (внатрешен и надворешен)
• Користење на фитнес центар
• Бесплатно користење на крпи по време на престојот во Спа центарот
• Користење на безжичен интернет

Во цената не е вклучено:
Доплата за туристичка такса 1 еур на ден по лице
Максимален број на лица: DBL (2+1), Junior Suite (3),  Suite Deluxe & Alpine (2+2)

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.