Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

Зима 2017/2018

ХОТЕЛ РИЛА 4****

Боровец

www.rilaborovets.com

EARLY BOOKING – ПОПУСТ 10 % ЗА РЕЗ.И УПЛАТИ ДО 15.10.2017

Тип на соба

Полу пансион (ПП)

28.12.17-06.01.18

07.01-13.01.2018

28.01-24.02.2018

14.01-27.01.2018

25.02-04.03.2018

17.12-27.12.2017

05.03-17.03.2018

18.03-05.04.18

Цена по лице во стандард Twin соба

90.7€

74 €

59.4 €

55 €

40.3 €

Цена по лице во стандард Twin соба

поглед кон терените

94 €

77.3 €

63 €

58.2 €

43.7 €

По лице во супериор Twin соба / King или Фамилијарна соба

111 €

92 €

71.7 €

66 €

48.2 €

По лице во супериор Twin соба / King или Фамилијарна соба

поглед на терените

114.2 €

95.2 €

75 €

69.4 €

51,5 €

Супериор студио ( 1-2 лица) – цена по соба

332.6 €

275.5 €

205 €

198.2 €

144.5 €

Супериор студио ( 1-2 лица) – цена по соба

поглед на терените

342.7 €

285.6 €

225.1 €

208.3 €

154.6 €

Период на отказ без пенали

( денови пред пристигање )

30 дена

10 дена

7 дена

5 дена

3 дена

Минимум период на престој во денови

3 дена

2 дена

2 дена

2 дена

1 ден

Цената е по лице од ден и вклучува: сместување, појадок и вечера, бесплатно користење на базен и џакузи, WI-FI во лобито, хотелско осигурување. Пијалоците не се вклучени. Цените за Супериор собите исто така вклучуваат: бесплатно користење на Термо зона и фитнес, бесплатен интернет во собите, и бесплатно складирање на скии / сноуборд опрема и чизми.
Хотелот има бесплатен надворешен паркинг со ограничен број на паркинг места – и подземен паркинг – кој екстра се доплаќа.
 
Early booking попустот е валиден за периодотна престој од 17.12 - 05.04.2018 и изнесува 10 % за резервации направени до 15.10.2017 и целосно платени на хотелот до 30.10.2017 Букинг промоцијата е ограничена. Промена на имиња или други измени кај резервации направени со early booking попуст – не се дозволени.

Услови за сместување на деца и возрасни на дополнително легло:

• Деца до 1.99 год. кои не користат услуги се сместуваат бесплатно со 2 возрасни во сите типови на соби
• Дете од 2-11.99 год. на екстра кревет во стандард супериор твин или кинг соба со 2 родители – доплата од 20 % од цената за ПП по лице
• Деца од 2-11.99 години во супериор фамилијарна соба со 2 возрасни : 1 во дете плаќа 20 % од цената за возрасен , 2 ро дете плаќа 50 %
• 1 возрасен со деца на возраст до 11.99 години во стандард или супериор твин или кинг соба : 1 дете плаќа 70 % од цената за возрасен, 2 ро дете и трето дете само за сместување во Супериор фамили соба : плаќаат 50 % од цената за возрасен а возрасниот плаќа по лице во твин / фамили соба
• Superior suite: деца од 2-11,99 години со 2 возрасни – 1 во дете бесплатно , 2 ро или 3 то дете секое ќе доплате по 10 % од цената за собата , 2 деца до 11,99 години со 1 возрасен – се наплаќа по цената за собата

ДОПЛАТИ / по лице во евра /
- Доплата за Божиќна Гала вечера – незадолжително – на 25.12.2017
Божиќна гала buffet вечера - Возрасни – 40 евра, деца од 2-11.99 години – 22 евра
Божиќна гала вечера на сет мени – возрасни: 57 евра, деца од 2-11,99 години – 30 евра
- Задолжителна доплата за Новогодишна вечара на 31.12.2017
- Новогодишна Гала буфет вечера – 68 евра  возрасни , дца 2-11,99 години – 34 евра
- Новогодишна Гала вечера на сет мени – 96 евра возрасен , деца од 2-11.99 години -48 евра

• Доплата за туристичка такса – 1 € по лице од ден