Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

ЗИМА 2017/2018

HOTEL EVELINA PALACE 4*

БАНСКО

Локација: на 100 метри од центарот на градот.
Капацитет: 42 двокреветни соби, 3 свити и 2 апартмани.
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, затворен базен со дел за деца, фитнес, сауна, масажа, билјард,  и пинг понг.
Опременост на собите: два регуларни кревети и една дополнителна софа, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, фен,  тоалет, балкон.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Во цената е вклучено:
Kористење на базен, сауна,фитнес, WiFi интернет на рецепција, транспорт до гондолата.      
Во цената НЕ е вклучено:      
Туристичка такса за престој  1 € возрасен / 0,5 € деца 4-14г. на ден.
Доплата за полупансион 7€, деца 04-14г. 3,5€
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 70€ / возрасен, 35€/ дете ( 4-14 г.)
Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) 25€ / возрсен , 15€ / дете (4-14 г)

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -15 % за уплати до 31.10.2017; -10% до 30.11.2017
2) 6=5, 14=12 за пристигнувања до 22.12.2017 и престој во период 13.01-31.01.2018 и после 12.02.2018. Гратис ноќевањата се калкулираат по последните ноќевања. Попустите НЕ се комбинираат.

Минимум престој 3 ноќевања 27.12.2017 -02.01.2018.
Максимален број на лица:  DBL standard ( 2+1 ) , STUDIO ( 2+2).

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.