Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

ЗИМА 2017/2018

HOTEL “LUCKY BANSKO“ 5*****

БАНСКО - по лице од ден на база ноќевања со појадок

www.luckybansko.com

EARLY BOOKING: за целосна уплата до:
15.10.’17 (-15%) до 30.11.’17 (-10%)

Цените се изразени во евра (€) по лице од ден на база ноќевања со појадок Шведска маса 1 € = 62,00

тип на соба

Макс.

Бр.на

Лица

01-20.12.17

05.03-10.04.17

21.12-27.12.17

03.01-07.01.18

22.01-17.02.18

28.12-02.01.18

08.01-21.01.2018

18.02-04.03.18

STUDIO LUX

2+1

32.7 €

45.8 €

80.9 €

37 €

39.2 €

APARTMАN LUX

2+1

43.6 €

54.5 €

91.6 €

45.8 €

48 €

APARTMАN

DE LUX

2+2

52.3 €

64.3 €

100.3 €

55.6 €

59 €

APARTMАN EXSECUTIVE

2+2

66.5 €

77.4 €

106.8 €

68.7 €

72 €

APT.LUX

2 - SPALNI SOBI

4+1

48 €

51.2 €

99.2 €

49 €

50 €

Период за отказ

 

7

14

21

7

7

Трошок во отказен рок (ноќи или %)

 

1

100 %

100 %

1

1

Non show на ден на влез (ноќи или %)

 

100 %

100 %

100 %

100 %

100 %

ПРЕВОЗ Возрасни: 40 € RT – 30 € OW – Деца : 2-10 god. 30 € RT - 20 € OW

Мапа:

ПОПУСТИ:
• Дете од  0 – 3.99 години - БЕСПЛАТНО
• Дете од  4 - 11.99 години со двајца родители кои плаќаат- БЕСПЛАТНО (ова не важи само за сместување во двоспален апп лукс каде што плаќаат 4 лица х 100 %)
• Дете до 11.99 години со еден возрасен -20 % попуст (плаќа 80 % од редовната цена)
• 2 деца до 11.99 години со еден родител – секое дете плаќа по 50 %
• Доплата за 3 и 4 возрасен и деца над 11.99 години  на екстра кревет плаќа 60% од редовната цена
• Над дозволениот број на лица за сместување во Апп Де Лукс и Екзекутив се доплаќа – 37 еур за возрасен над 12 год. и 18 еур за деца од 4-11.99 год.
• Задолжителен минимум престој – за Божиќ – мин. 3 ноќи, за Новогодишниот период – мин. 4 ноќи
• Останати попусти – за сите пристигања од 08.01.2018 до 20.01.2018 и во периодот од 11.02.’18-10.04.’18 важат попустите 7=6; 14=12
Овие попусти НЕ СЕ КОМБИНИРААТ со попустите за Early booking

ДОПЛАТИ:
• Вечера (Buffet) – ВОЗРАСЕН над 12 - 99 год. - 15 euro; Дете од 4 – 11,99 год. - 8 euro
• Задолжителна Новог. Вечера во рест. Ле Бистро - Возрасен 115 euro, Дете  4-12 години 60 €
• Задолжителна доплата за Божиќна вечера на 25.12.2017 – возрасни 45 €, деца од 4-11.99 год. 23.5 €
• Во периодите кога се служе Божиќна и Новогодишна вечера – не се служе стандарда вечера
• Доплата-туристичка такса 1 € по лице од ден