Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

Зима 2017/2018

Гранд Манастир

Пампорово

Комплексот „Гранд Манастир” се наоѓа во Пампорово, на 220 км од Софија и 85 км од Пловдив. Независно од надморската висина од 1650 м, овај скијачки ресорт има најмногу сончеви денови во годината. Средната температура во текот на зимата изнесува 8,5 С, а дебелината на снежната покривка е 140 – 150 см.
„Гранд Манастир” е удобен апартмански комплекс, распространет во ски центарот Студенец на само 50 метри од главниот лифт кој води до врвот Снежанка. Изграден во традиционален стил и располага со 5 згради сврзани меѓусебно со топла врска или скали.
Комплексот располага со лоби бар, бесплатен WI-FI, ресторан, механа, пиано бар, куглана, билјард, исто така со електрични игри за деца, детско катче и фитнес центар.
Гостите на Комплексот „Гранд Манастир” можат да се релаксираат во СПА центарот „Азија СПА” кој што нуди професионална услуга со масери директно од Азија. На располагање на гостите исто така се парна бања, сауна, хамам, ориентален пилинг „кесе”, кислороден бар, сали за масажа, релакс зона, специјални терапии за лице и тело, ВИП услуга, фризерски салон итн.
Внатрешниот базен е со должина од 22 м, а температурата на водата и воздухот изнесува од 29 до 30 степени.

ПЕРИОД

1-спален апартман

(макс. 4 лица)

2-спален апартман

(макс. 6 лица)

01.12-24.12

55

77

25.12-01.01

110

138

02.01-07.01

77

99

08.01-19.01

55

77

20.01-03.03

77

99

04.03-06.04

55

66

Цените се изразени во евра, по апартман од ден, без разлика колку лица се сместени.
Цената вклучува сместување, дневно чистење, промена на постелнината двапати неделно, обезбеден паркинг, една бесплатна игра во куглање за секој гостин во апартман, бесплатно користење базен, сауна, детско катче.

Доплата за туристичка такса – 1 € по лице на ден.
Доплата за појадок – 5.5 € за возрасен, 3,5 € за дете 2-11,99 год.
Доплата за вечера – 11 € за возрасен, 6,5евра за дете 2-11,99 год.
*Појадокот е на шведска маса. Вечерата се служи во ресторан “Манастирски двор”.

Резервациите за Нова Година се плаќаат 100% најмалку 30 дена пред пристигнување.