Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

ЗИМА 2017/2018

ХОТЕЛ SAMOKOV 4*

БОРОВЕЦ

EARLY BOOKING - 15 % за уплати до 31.10.2017г., -10% за уплати до 30.11.2017г

Локација: се наоѓа во центарот на ресортот Боровец.
Капацитет: 250 стандардни соби, 11 делукс соби и 4 сјута.
Хотелски содржини: конгресен центар со 8 хали, а ла карт ресторан, панорамски ресторан, лоби бар, спорт бар, бар на базен, ноќен бар, дискотека, затворен базен, сауна, солариум, парна бања, ладен базен, фитнес, куглана, билијард, пинг понг, фризер.
Опременост на собите: мини бар, директен телефон, сателитска ТВ купатило со бања, фен, балкон.


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
Користење на базен.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој,  1 € возрасен / 0,5€ деца 2-12г. на ден.
Доплата за новогодишна вечера (задолжителна) 45€ / возрасен, 30€/ дете (2-12 г.)
Доплата за Божиќна вечера (не задолжителна) 35€ / возрaсен , 20€ / дете (2-12г)

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1)  -15% за уплати до 31.10.2017г., -10% за уплати до 30.11.2017г.
2)  5=4, 14=12 за пристигнувања во период 05.01-31.01.2018 и 01.03-31.03.2018.
Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите НЕ се комбинираат.

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.