Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

Зима 2017/2018

CLUB HOTEL YANAKIEV 4****

Боровец

Вид соба

Double

Apartment

Double room (SGL)

Период на откажување

Цени во евра

По лице на ден

По соба на ден

По соба на ден

Без казнени пенали

Касно откажување

No show (%)

Мин – Макс лица

2

3

2

4

1

1

Исхрана

BB

НВ

BB

НВ

BB

НВ

Период

 

 

 

01.12-22.12

32

38

93

99

55

61

3

1

10

 

23.12-29.12

53

59

137.5

143.5

87.5

93.5

14

1

30

 

30.12-05.01

82

88

225

231

142.5

148.5

28

3

100

 

06.01-12.01

68.3

74.3

179

185

113

119

7

2

45

 

13.01-09.02

53

59

137.5

143.5

87.5

93.5

7

1

30

 

10.02-23.02

68.3

74.3

179

185

13

119

14

2

45

 

24.02- до крај на сезона

35.3

41.3

106.3

112.3

60

66

7

1

30

 

*Цените се изразени во евра и вклучуваат: ноќевање со појадок и/или вечера, бесплатно користење базен, сауна, парна бања (за лица над 14 год.), бесплатен паркинг (покриениот паркинг не е вклучен во цената), бесплатен интернет. Цените се валидни за престој од минимум 4 ноќи.

ДОПЛАТИ И ПОПУСТИ
- Соба со поглед кон терените – 5 евра на ден по лице на редовно легло
- Божиќна свечена вечера (25.12) – возрасен 55 евра, деца за 35 евра (2-12 год.)
- Новогодишна свечена вечера (31.12) – 90 евра за возрасен, 50 евра за деца (2-12 год.)
- Бебе (0-1,99 год) престојува бесплатно.
- Дете (2-5.99) – бесплатно на дополнителен кревет
- Дете од 6-12,99 во двокреветна плаќа 50%, а во апартман доплаќа 3,5 евра за ноќевање со појадок  или 8 евра за полупансион
- Возрасен (над 13 год) сместен во двокреветна плаќа 70% , а во апартман плаќа 6 евра за појадок или 15 евра за полупансион