Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страница11 и 23 Октомври

23 Октомври

Хотел Maria Antoaneta Residence

Банско

Период од 19.10.2017 – 24.10.2017

Цена по лице на база 2 all inclusive – 47 €
Цена по лице на база 3 all inclusive – 64 €

Цена по лице на база 2 полу пансиони  – 39 €
Цена по лице на база 3 полу пансиони  – 54 €

Цената е пакетна, по лице, за сместување во двокреветна соба, студио или апартман, во зависност од бројот на лицата при максимална исполнетост на капацитетите и вклучува:
• Соодветен број на ноќевања на база all inclusive или полу пансион
• Користење на спа зона - сауна, парна бања, внатрешен базен, фитнес, интернет, паркинг

Програма all inclusive
• Појадок : 08:00-10:00 часот на блок маса или сет мени , со кафе , чај или сок
• Ручек : 12:30-14:00 часот на блок маса или сет мени , со кафе , чај, сок , пиво , бело или црвено наливно вино , бугарски алкохолни пијалоци – ракија , вотка .
• Вечера : 19:30 – 21:00 часот на блок маса или сет мени , со пиво, сок, бело или црвено наливно вино , бугарски алкохолни пијалоци – ракија , вотка.

Програма: Полу пансион +
• Појадок : 08:00-10:00 часот на блок маса или сет мени , со кафе , чај или сок
• Вечера : 19:30 – 21:00 часот на блок маса или сет мени , со пиво,  бело или црвено наливно вино

Доплати:
• Деца до 5.99 години – бесплатно
• Деца од 6-11.99 години на дополнително легло – 50 %
• Дете од 0-11.99 години на редовно легло – плаќа полна цена како возрасен
• Возрасен на дополнително легло – плаќа 70 % од цената за пакетот
• Доплата за еднокреветна соба – 16 евра од ден
• Доплата за апартман – 10 евра од ден
• Доплата за носење домашни миленици – 5 евра од ден
• Наем на СПА КРПИ – 3 евра / депозит 10 евра
• Наем на СПА бањарки – 5 евра / депозит 15 евра
• Детско креветче – 3 евра / ден
• Доплата за туристчка такса – 1 € по лице од ден – се плаќа во агенцијата