Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

Зима 2017/2018

Парк Хотел Гарденија 4****

Банско

За резервации и целосни уплати до 31.10.2017 – 15% попуст
За резервации и целосни уплати до 30.11.2017 – 10% попуст

Период

01.12-06.12

09.12-21.12

22.12-28.12

29.12-02.01

03.01-06.01

07.01-17.01

18.01-03.03

04.03-31.03

Вид соби

 

 

 

 

 

 

 

Стандардна 1/2

56.5

72

135.5

84.5

69

72

56.5

Стандард 1/2 со балкон

61.5

77

141

89.5

74.5

77

61.5

Економична 1/2

51.5

66.5

130.5

79.5

64

66.5

51.5

Луксузна соба

72

87

151

100

84.5

87

72

Претседателски апартман

82

97.5

161.5

110

95

97.5

82

Цените се валидни за престој од минимум 3 ноќевања со исклучок на периодите од 01- 06.12.2017/ 10.22.12.2017 и 04-31.03.2018.

Цените се изразени во евра од соба на ден за 2 возрасни и вклучуваат:
- Ноќевање со појадок и вечера во хотелот (пијалаците не се вклучени)
- Користење базен, џакузи, сауна и парна бања, фитнес
- Превоз до гондолатаи ски – градеробер за сопствени потреби од 22.12.2017
- Безжичен интернет и мини-сеф

НАМАЛЕНИЈА И ПОПУСТИ:
- Деца до 6,99 год престојуваат бесплатно
- Деца од 7-13,99 добиваат 30% попуст од цената за возрасен кога користат редовно легло и 50% попуст за дополнително легло (фотелја на расклопување)
- Возрасен на дополнително легло добива 30% попуст од цената за редовно легло.

ЗАДОЛЖИТЕЛНИ ДОПЛАТИ:
- Божиќна вечера на 25.12.2017 – Возрасен 35 €, дете (7-13,99) – 20 €, дете до 6,99 год бесплатно (добива само место за седење без храна)
- Новогодишна вечера на 31.12.2017 – возрасен 95 € (I кат) и 65 евра (II кат), дете (7-13.99) – 50€ и 35€, дете до 6,99 год бесплатно (добива само место за седење без храна)

ПЕРИОД ЗА ОТКАЖУВАЊЕ РЕЗЕРВАЦИИ:
- Рокот за откажување резервации во периодот од 29.12-02.01.2018 е 14 дена, а за сите останати резервации е 10 дена пред датата на пристигнување.
- За откажување по дадениот рок, како и за no show за резервации во периодот од 22.12-02.01 се наплаќаат 2 ноќевања, а за сите останати периоди се наплаќа по 1 ноќевање.