Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

ЗИМА 2017/2018

HOTEL MOUNTAIN PARADISE 4****

БАНСКО

www.mountain-paradise.org

Цените се дадени по лице од ден на база П/П (ноќевање со појадок и вечера)

Тип на соба

Макс. број на лица

висока сезона

средна сезона

ниска сезона

ПРОМО

29.12 - 01.01

мин. 3 ноќи

02.01 - 09.01

26.01 – 11.02

23.12 – 28.12

10.01 – 25.01

12.02 – 28.02

01.12 – 22.12

01.03 – 31.03

ВВ

НВ

НВ

НВ

Студио

2

48

30

25

25

Апартман за 2 лица (1 спална)

3

2+2

53

33

28

28

Апартман за 4 лица (2 спални)

4+2

53

33

28

28

 

 

 

 

 

 

ДОПЛАТИ

 

возрасен

деца 6,99 – 12,99

 

 

Новогодишна вечера (задолжителна)

72

36

 

 

НВ

9

5

 

 

Прво дете 7–12,99 на дополнително легло

/

/

/

/

Второ дете 3-12,99 на доплнително легло

50%

50%

50%

50%

Дете 7-12,99 на редовно легло

70%

70%

70%

70%

Трет возрасен на допл. легло

70%

70%

70%

70%

ПРЕВОЗ: Возрасни 40 € RT, 30 € OW, Деца 2-10 год. 30 € RT, 20 € OW

Мапа:

Цената вклучува: ноќевање со појадок и вечера, ДДВ, слободно користење на базен, џакузи, фитнес, сауна, парна бања, детско катче, трансфер до ски лифтот, бесплатен WI-FI
Попусти и доплати:
• При сместување на 1 возрасен со 1 дете до 6.99 години на редевно легло се плаќа како за еднокреветна соба
• Празно редовно легло се плаќа 50%.
• На 31.12. не се служи редовна вечера.
• Доплата за туристичка такса – 1 € по лице од ден
• Цените се изразени во евра – плаќањето се врши во денарска противредност 1 еур=62,00 ден.