Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

ЗИМА 2017/2018

Bansko Spa & Holidays 4****

Банско

Период

01.12-22.12

(освен за 07/09.12)

23.12-27.12

28.12-02.01

03.01-28.02

01.03-31.03

Вид соба

HB

AI

HB

AI

HB

HB

AI

HB

AI

DBL 2+2

22

27.5

33

39.5

56

31.5

36

22

27.5

SGL

32.5

40.5

49.5

58.5

82.5

47

54

32.5

40.5

FAM 2+3

27.5

33

39

45

61

37

41.5

27.5

33

Mansard 2

21.5

27

32.5

39

54

31

35.5

21.5

27

APP 2+2

69.5

83

93

106.5

138

88.5

102

69.5

83

Цените се изразени во евра на ден по лице во соодветна соба и вклучуваат ноќевање со појадок и вечера или All Inclusive (во зависност од избраниот пакет), користење базен, парна бања, сауна, контрастен туш, релакс зона, фитнес, безжичен интернет, паркинг, превоз до ски лифтот иназад до хотелот.

*За Божиќ и Нова година потребни се минимум од 3 ноќевања.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

-          Дете до 6,99 на дополнително легло (со двајца возрасни што плаќаат) престојува бесплатно

-          2 деца до 6,99 на дополнително легло (со двајца возрасни што плаќаат) – едното дете престојува бесплатно, а за другото се плаќа 50% од цената за возрасен на редовно легло

-          Дете до 6,99 на редовно легло со еден возрасен што плаќа престојува бесплатно, а сместувањето се плаќа по цена за еднокреветна соба

-          2 деца до 6,99 со еден возрасен што плаќа престојуваат бесплатно, а сместувањето се плаќа по цена за еднокреветна соба

-          Деца од 7-13,99 на дополнително легло (со двајца возрасни што плаќаат) плаќаат 50% од цената за редовно легло

-          1 возрасен со 1 дете 7-13,99 и 1 дете до 6,99 – големото дете (на редовно легло) плаќа 70% од цената за редовно легло, а малото дете (на дополнително легло) престојува бесплатно

-          Дете од 7-13,99 на редовно легло со 1 возрасен плаќа 70% од цената за редовно легло

-          Возрасен на дополнително легло плаќа 70% од цената за редовно легло

-          Попустите за редовните легла се валидни само за двокреветна соба.

-          Во мансарда се сместуваат најмалку 2 возрасни.

-          Во семејната соба може да се сместат 2 возрасни со 3 деца или 3 возрасни со 1 дете 7-13,99 и 1 бебе.

-          Во едноспалните апартмани може да се сместат најмалку 2 возрасни. Цената е наем за 2 лица. Најмногу може да се сместат 4 возрасни или 2 возрасни со 2 деца.

 

*Доплата за Божиќна вечера на сет мени – 35 € за возрасни и 20 € за деца 4-13,99. Божиќната вечера не е задолжителна. За сите што не платиле за вечера на сет мени, ќе има вечера на блок маса на 25.12.2017.

*Новогодишната гала вечера е задолжителна – 80 € за возрасни и 40 € за деца 4-13,99.

*Деца -3,99 не користат места во ресторанот за Божиќ и Нова Година.

 

All Inclusive програмата вклучува

- Појадок на шведска маса (7.30-10.00) со вклучени вода, сок и топли пијалаци од автомат

- Ручек на шведска маса или сет мени (12.00-14.00) со вклучени вода, сок, топли пијалаци од автомат, локални алкохолни пијалоци, точено пиво и вино.

- Вечера на шведска маса или сет мени (19.00-21.00)  со вклучени вода, сок, топли пијалаци од автомат, локални алкохолни пијалоци, точено пиво и вино.

- Ужина (15.30-17.30) – сендвичи, слатки, палачинки, овошје, вода, сок и топли напитоци од автомат.