Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

Зима 2017/2018

ASTERA BANSKO HOTEL & SPA 4*

БАНСКО

Локација: на 200 метри од Гондолата
Капацитет: 84 двокреветни соби, 7 студија, 34 апартмани.
Хотелски содржини: Лоби бар, ресторан, Спа центар, турска бања, парна и финска сауна, џакузи, внатрешен и надворешен базен, аква парк...
Опременост на собите: сите соби се опремени со кабловска ТВ, сопствен тоалет, телефон, мини бар, сеф.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.  
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
Kористење на aqua park, сауна, фитнес, ски остава, паркинг, интернет, транспорт до ски гондолата.
        
Во цената НЕ е вклучено:
Tуристичка такса 1 € од ноќевање од лице; 0,5€ за деца 2-12г. 
Доплата за ручек  9€ / возрасен, 4,5€/ дете ( 3-13 г.)
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 80€ / возрасен, 40€/ дете ( 3-13 г.)
Доплата за Божиќна вечера (задолжителна ) 40€ / возрсен , 20€ / дете (3-13 г)

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -15 % за уплати до 31.10.2017, -10% за уплати до 30.11.2017. Не важат за период 28.12.2017-03.01.2018.
2) 7=5,  14=10 за престој во период 01.12.2017-22.12.2017 и 01.03-15.04.2018.  7=6,  14=12 за престој во период 11.01. - 28.02.2018
Гратис ноќевањата се пресметуваат по последните ноќевања. Попустите НЕ се комбинираат.

Максимален број на лица: DBL 2+1,  App 1 спална ( 2+2 ), APP 2 спални (4+2)

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.