Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

Зима 2017/2018

Maria Antoaneta

БАНСКО

Попусти за рана уплата од 25%


ПЕРИОД

01.12-17.12.'17

06.03-31.03.'18

18.12-28.12.'17

14.01-05.03.'18

29.12-01.01.'18

02.01-13.01.'18

Вид сместување

BB

HB+

BB

HB+

BB

HB+

BB

HB+

Двокреветна

19

24.6

22.5

28

48.2

54

27

32.5

Еднокреветна

32.5

38.1

40.3

46

93

98.6

49

54

Junior апартман

20.2

26

23.5

29.1

51.5

57.1

28

33.6

Junior ап. со кујна

21.3

27

24.6

30.2

52.6

58.2

29.1

35

Junior ап. со кујна и камин

22.5

28

26

31.4

54

59.4

30.2

36

1-спален апартман

23.5

29.1

27

32.5

55

60.5

31.4

37

1-спален ап. со кујна

24.6

30.2

28

33.6

56

61.6

32.5

38

1-спален ап. со кујна и камин

26

31.4

29.1

35

57.1

63

33.6

39.2

Семеен апартман

21.3

28

24.6

30.2

52.6

58.2

29.1

35

Семеен апартман со камин

22.5

28

26

31.4

54

59.4

30.2

36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Откажување

3 дена

5 дена

14 дена

7 дена

Казнени пенали

1 ноќ

1 ноќ

100%

2 ноќи

Цените се изразени во евра, по лице на ден, според избраниот вид на исхрана и вклучуваат:
- Користење на СПА центарот со внатрешен базен, две сауни, парна бања, фитнес
- Минибус до гондолата – наутро од 08:00 до 10:00 и попладне од 15:30 до 17:00
- Бесплатен безжичен интернет
Цените се валидни за најмалку 2 ноќевања, а за периодите 29.12-01.01.2018 и 02.01-13.01.2018 за најмалку 3 ноќевања
НВ+ - неограничено пиво, бело и црвено вино, минерална вода за време на вечерата

Во цената НЕ Е вклучено:
- Превоз до хотелот
- Туристичка такса од 1 евро на ден  по лице
- Патничко осигурување


КАПАЦИТЕТ НА СМЕСТУВАЊЕ

Вид сместување

Минимум лица

Максимум лица

Двокреветна

2

2

Еднокреветна

1

1

Junior апартман

2

2+1

1-спален апартман

2

2+2

Семеен апартман

4

4+2

ПРОМОЦИИ И ПОПУСТИ:
1. 6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=9 за периодот 01.12-31.03.2018
2. Попуст за рана уплата: 25% до 30.09.2017, 20% до 31.10.2017, 15% до 30.11.2017, 10% до 21.12.2017
3. Гратис ноќевањата се пресметуваат според последните ноќевања.
4. Попустите НЕ се комбинираат

ДОПОЛНИТЕЛНИ ГОСТИ:
- Деца од 0 до 5.99 – бесплатно
- Прво дете од 6 до 11.99 – бесплатно
- Второ и повеќе деца од 6 до 11.99 – 50% попуст
- Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
- Деца од 6 до 11.99 на редовно легло плаќаат 100%

ДОПОЛНИТЕЛНИ ДОПЛАТИ (незадолжителни):
- Новогодишна гала вечера – 62 евра за возрасен, 31 евро за дете од 6 до 11.99
- Поглед кон планина – 5 евра на ден
- Подземен паркинг – 5 евра за 24 часа
- Бебешко креветче – 5 евра на ден

Хотелски содржини: рецепција, лоби бар, сеф, ресторан, надворешен базен, лифт, надворешен и подземен паркинг, ски остава,  обезбедување со камери, безжичен интернет, СПА центар, соби за масажа, фитнес.
Опременост на собите:
1. Double standard
– 25 m², телевизор, телефон, мини бар, сет за кафе и чај, купатило со када или туш кабина, интернет, балкон
2. Family apartments –  дневна соба соопремена кујна, две двокреветни спални, телевизор, трпезариска маса, сет за кафе и чај, интернет, балкон со поглед кон градина или планина, софа на извлекување, електрични радијатори во секоја соба, бања со када или туш кабина, дополнителен тоалет, можност за избор на соба со камин
3. Junior suites – 30 m², посебни електрични радијатори, телевизор, сет за кафе и чај, интернет, телефон, балкон со поглед кон градина или планина,  софа на извлекување, можност за избор на соба со камин, тоалет со туш кабина, фен.
4. Едноспални апартмани – 60 m², дневна и трпезарија со телевизизр, мини кујна, трпезариска маса, сет за кафе и чај, интернет, балкон со поглед кон градина или планина, спална, тоалет со када или туш кабина, софа на извлекување, можност за избор на соба со камин, електрични радијатори во секоја соба