Кавадарци: ул.Пано Мударов бр.8, 1430 Кавадарци
Тел: 043 400 305; 400 306; Факс: 043 412 306
моб: 071 250 252; 071 250 253; 070 218 080
почетна
 
 
 

E-MAIL Вести
Внесете ја вашата емаил адреса:
 
се наоѓате во:  Прва страницаЗима 2017/2018

ЗИМА 2017/2018

ХОТЕЛ FESTA CHAMKORIA 4*

БОРОВЕЦ

Локација: на 1200 метри од центарот на градот
Капацитет: 16 соби, 25 јуниор апартмани и 10 апартмани
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, ноќен бар, затворен базен, велнес, физикална терапија, фитнес, масажа, сауна, интернет, факс, сеф, менувачница, ски остава, ски градинка.
Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон, минибар, фен, сеф, бања со туш, фен, централно греење, клима уред. Некои соби имаат балкони. Јуниор апартманите имаат спална соба, одделена од дневниот престој со витрина за ТВ. Апартманите имаат една спална соба и дневна и бања со када.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Максимален број на лица: DBL (2+0) , JUNIOR SUITE 1 спална (2+2), STANDARD SUITE (2+2)
Во цената е вклучено:
Kористење на базен, сауна, парна бања, фитнес, транспорт до гондола.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој, 1 € возрасен / 0,5€ деца 2-12г. на ден.
Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна) 50€ / возрасен, 25€ / дете (3-13г.)

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1)  -15% за уплати до 30.09.2017, -10% за уплати до 30.11.2017. Попустот се пресметува на основната цена. Попустите не се валидни за HB.
2)  7=6 за престој во период 01.12-22.12.2017  & 08.01-15.02.2018 & 05.03-09.04.2018.  Гратис ноќевањата се калкулираат по пониска сезона. Попустите НЕ се комбинираат.

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.